JoikuSpot

JoikuSpot dla Symbian

WiFi wprost z komórki

JoikuSpot Light to program pozwalający na użycie telefonu jako punktu dostępowego WiFi. Dzięki tej aplikacji możesz skorzystać z łącza 3G swojego telefonu na laptopie lub netbooku wyposażonym w kartę sieci bezprzewodowej. Po zainstalowaniu i... Zobacz pełny opis

Zalety

  • Bardzo łatwa konfiguracja
  • Swobodne korzystanie z WWW
  • Polski interfejs

Wady

  • Obsługuje tylko protokół HTTP/HTTPS
  • Zużywa bardzo dużo energii

Niezły
6

JoikuSpot Light to program pozwalający na użycie telefonu jako punktu dostępowego WiFi. Dzięki tej aplikacji możesz skorzystać z łącza 3G swojego telefonu na laptopie lub netbooku wyposażonym w kartę sieci bezprzewodowej.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu JoikuSpot Light w telefonie, urządzenia wyposażone w WiFi będą mogły wykryć nową sieć oferowaną przez Twoją słuchawkę. Podłączając się do niej możesz korzystać z Internetu zapewnianego przez połączenie 3G. Pamiętaj, żeby wcześniej sprawdzić, ile płacisz za transmisję danych - może to być bardzo drogie rozwiązanie.

Konfiguracja JoikuSpot Light jest bardzo łatwa, wystarczy zaznaczyć wybrane opcje zabezpieczenia sieci oraz połączenie 3G z którego chcesz korzystać. Wersja JoikuSpot Light obsługuje także szyfrowany protokołu HTTPS, co sprawia, że da się za jego pomocą korzystać z poczty internetowej czy serwisów bankowych. Trzeba jedynie zaznaczyć opcję "Automatyczna konfiguracja proxy".

Niestety wersja Light nie pozwala na korzystanie z innych usług internetowych. Nie działa Skype, nie da się przesyłać plików przez FTP. wyłączone są protokoły IMAP oraz POP 3 i SMTP wymagane do korzystania z programów pocztowych. Nie ma tez możliwości korzystania z sieci prywatnych VPN, dostępnych w pełnej wersji JoikuSpot. Jednoczesne połączenie 3G i WiFi pożera baterie w błyskawicznym tempie - po półgodzinnym surfowaniu Twój telefon prawdopodobnie zacznie błagać o zasilacz.

JoikuSpot Light to bardzo wygodny program, jeśli chcesz korzystać ze swojego połączenia 3G na wyposażonych w WiFi urządzeniach innych niż telefon. To wygodna alternatywa dla połączenia USB i korzystania z telefonu jako modemu.

Najczęściej pobierane Dodatki na symbian

JoikuSpot

Download

JoikuSpot Light 2.5

Opinie użytkowników o JoikuSpot

Sponsorowany×